Çağrı Merkezimiz Pazartesi-Cumartesi saat 08.00 - 18.00 arası hizmet vermektedir. Bu saatler dışındaki servis randevu taleplerinizi web sitemiz üzerinden 3 adımda hızlıca ve ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

Buzdolabı arızaları birçok nedenle ortaya çıkabilir. Arçelik buzdolabı arızalarında her bir arıza ve arıza kodlarının ne anlama geldiğini bilmek, servis çağırırken hem servis yetkililerinin hem de buzdolabı kullanıcının işini kolaylaştırıyor. Tecrübeli kadrosu ile yıllardır Arçelik buzdolabı teknik servis hizmeti sunan firmamız, her çeşit sorunu yerinde çözerek takibini yapıyor.

Arçelik Buzdolabında Karşılaşılan Genel Arızalar

Arçelik buzdolabını kullanmaya başlarken kullanım kılavuzunun tamamını okumanızı öneriyoruz. Güvenlik talimatlarına uymak, cihazı ilk kez yetkili bir servis tarafından kurdurup çalıştırmaya başlamak, güvenlik ve çevre talimatlarını dikkate almak önemlidir. Şimdi en çok karşılaşılan Arçelik buzdolabı arıza kodları ve arızalarına bir göz atalım.

1 Arçelik Buzdolabı Arızası Ünlem İşareti

Arçelik buzdolabı ekranında kırmızı ünlem işareti yanıp sönüyorsa sıcaklıkla ilgili bir arızanın olduğunu gösterir. Arçelik buzdolabı arızası ünlem işareti yanıp sönmeye başladığında dolap içi ısısının arttığı anlaşılır. Dondurucu sıcaklığını birkaç derece düşürebilirsiniz. Sorun halen devam ediyorsa mutlaka yetkiliabi.com ile iletişime geçiniz.

2 Arçelik buzdolabı ısıtıcı arızası

Arçelik buzdolabı ısıtıcı arızasında ekranda e4 arıza kodu görülür. Arçelik buzdolabı arıza kodu e4, Fresh Food Sensörü arızası olup rezistans değişimi yapılması gerektiğini gösterir. Yetkiliabi.com teknik servisi tarafından ölçü aleti ile rezistans ölçüldüğünde sorun netleşir. Kısa devre yapan rezistans mutlaka değiştirilmeli, bunun için de yetkiliabi.com üzerinden tecrübeli Arçelik teknik servisi ile iletişime geçilmelidir.

3 Arçelik buzdolabı soğutucu bölüm arızası

Soğutucu bölme rezistans arızasında Arçelik buzdolabı arıza kodları e9 olarak gözüküyor. Termik sigorta attığında buzdolabı çalışmayı kesecek ve soğutucu bölme rezistans arızası verecektir. Bu durumda yetkiliabi.com teknik servis tarafından rezistansla birlikte termik sigortaya da bakılır.

4 Arçelik buzdolabı motor modülü arızası

Motor modülü arızalı veya haberleşme kablosu kısa devre yaptığında Arçelik buzdolabı e13 arızası veriyor. Bu durumda vakit kaybetmeden 4446010 numaralı çağrı merkezimiz üzerinden  Arçelik teknik servisini arayarak profesyonel destek almalısınız.

Arçelik Buzdolabı Resetleme Baştan Başlatma

Bazı durumlarda buzdolabını resetleyip baştan başlatmak sorunun ortadan kalkmasını sağlar. Arçelik buzdolabı arıza resetleme için kullanma kılavuzundaki talimatlara uymak gerekir. Çünkü buzdolabı modeline göre resetleme ve baştan başlatma işlemi değişecektir.

Arçelik Buzdolabı Arıza Bildirimi

Yetkiliabi.com Arçelik teknik servis çağrı merkezi 7/24 hizmet sunmaktadır. 4446010 yetkili servis hattı ile görüşerek arıza bildirimi yapabilir, en yakın yetkili servise yönlendirilerek Arçelik buzdolabı arızalarından kısa sürede kurtulabilirsiniz.