Çağrı Merkezimiz Pazartesi-Cumartesi saat 08.00 - 18.00 arası hizmet vermektedir. Bu saatler dışındaki servis randevu taleplerinizi web sitemiz üzerinden 3 adımda hızlıca ve ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

Arçelik derin dondurucular, çağımızın en son teknolojisine göre tasarlanan cihazlardır. Bunlar, dayanıklı, doğayla dost ürünlerdir. Ürünlerin bu özelliklerini yıllarca sürdürmesi için özenli kullanım esastır. Herhangi bir arızayla karşılaşıldığında mutlaka profesyonel bir teknik servise başvurulmalıdır. Sizlere deneyimli ekibiyle Arçelik teknik servis hizmeti sunan firmamız, bu ürünlerin bazı arızalarına dikkat çekmektedir.

Arçelik Derin Dondurucularda Görülen Arızalar

Arçelik markalı derin dondurucularda bazı arızalar zaman zaman meydana gelebilir. Arızanın giderilmesi için sorunun tespiti değer taşır. Teknik servise konu hakkında doğru bilgi vermek, Arçelik derin dondurucu arızaları ve çözümleri yönünden değer taşır. Bu cihazlarda en sık görülen arızalar şöyledir:

1- Derin dondurucunun soğutmaması problemi bazen yaşanmaktadır.

Bu problemin birden çok nedeni olabilir. Derin dondurucular, hassas bir teknolojiyi içerirler. Cihazın uzun süreli kullanımı, birçok aksamda sorun oluşmasına neden olabilir. Böyle bir halde, dondurucu dikkatle incelenecektir.Bu tip durumlarda, dondurucunun kapağının tam olarak kapandığından emin olunmalıdır. Ayrıca kapaktan içeri hava sızmasına engel olacak bölümlerin hasar görüp görmediği incelenmelidir.

2- Derin Dondurucunun Aşırı Soğutması

Dondurucunun çalışmamasının yanında aşırı soğutması da bir problemdir. Bu sorunda dondurucuya konulan yiyecekler, aşırı donduğundan zarar görebilir. Bu arızada Arçelik derin dondurucu arıza ışığı yanacaktır. Söz konusu problemin kaynağı, dondurucunun soğutma ayarını sağlayan düğmeler olabilir. Veya ürünün motor, kompresör gibi bölümlerinden bir problem olabilir.

3- Dondurucunun Işığının Yanmaması

Dondurucuların iç bölmelerinde aydınlatma mevcuttur. Bazen bu ılık çeşitli nedenlerle bozulur veya  Arçelik derin dondurucu arıza lambası yanabilir. Tüm bu problemler, firmamız tarafından özenle müdahale edilen arıza durumlarıdır.

Arçelik Dondurucu Arıza Kodları Ne Demektir?

Arçelik markalı dondurucular akıllı cihazlar kategorisinde yer almaktadır. Bu cihazlarda herhangi bir arıza oluştuğunda, arızanın niteliği Arçelik derin dondurucu arıza kodları ile belirtilir. Bu sayede cihazın sahibi, kodu inceleyerek arızanın ne olduğu hakkında fikir edinecektir. Bunlar, teknik servis için de ipucu niteliği taşımaktadır.Dondurucularda F1, F2, F3 şeklinde kodlar kullanılmaktadır. Bunlar cihazın Freezer sensörü, Defrost sorunu gibi hatalarını göstermektedir. Kodlar sayesinde çok daha hızlı çözümler sağlanabilir.