Beyaz eşyaların verimli bir şekilde uzun süre kullanılmasını sağlayan periyodik bakım işlemleridir. Çamaşır makinelerinin yılda en az iki defa yapılması önerilen bakımları için Bosch servisi olarak sunduğumuz kusursuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Bakımlı ürünler enerji tasarrufu konusunda da yüzünüzü güldürür.

Çamaşır Makinelerinde Sık Karşılaşılan Arızalar

Beyaz eşyalarınızın kullanımı sırasında ortaya çıkan arızalar, kaliteli ve güvenilir bakım hizmetleriyle minimum seviyeye indirilir. Yaşanan sorun karşısında gösterdiğimiz profesyonel ve uzman Bosch çamaşır makinesi teknik servis yaklaşımı, satın almış olduğunuz üründen memnun kalmanızı ve uzun süre yüksek verimle kullanabilmenizi sağlar. Yaşam alanlarındaki hijyen ve konforu sağlayan çamaşır makinelerinde, sık karşılaşılan arızalar arasında;

 * Program başlatma arızası

 * Makinenin altından su akıtma

 * Makinenin su almaması

 * Su tahliyesinde yaşanan sorunlar ve

 * Gürültülü çalışma sayılabilir.

Program başlatma arızası; elektrik kaynaklı olarak yaşanabilecek bu sorun en sık karşılaşılan Bosch çamaşır makinesi arızaları arasında sayılabilir. Evde pratik çözüm önerisi olarak; başla-beklet ve iptal tuşlarına sırasıyla basılması önerilir. Sorun çözülemiyorsa mutlaka alanında yetkili bir teknik ekibin kontrolü sağlanmalıdır.

Makinenin altından su akıtma; hortum ve pompa filtrelerinde yaşanan tıkanıklıklar bu sorunun yaşanmasına neden olur. Hortum yerinden çıkmışsa yerleştirme öncesinde mutlaka conta kontrolü de yapılmalıdır.

Makinenin su almaması; muslukların açık olması halinde hortumların kontrol edilmesi önerilir. Yılda iki defa yapılması önerilen Bosch çamaşır makinesi bakımı işlemlerinde yaşanması muhtemel sorunların giderilmesi için de gerekli tedbirler alınır.

Su tahliyesinde yaşanan sorunlar; tahliye hortumunda ezilme veya bükülme olmaması halinde filtre temizliği ve yenilenmesi önerilir.

Gürültülü çalışma; ilk olarak makinenin durduğu yerde dengesinin doğru olduğuna bakılmalıdır. Az sayıda çamaşır ve hacminden fazla doluluk oranları da sıkma esnasında aşırı gürültüye neden olabilir.

Bosch Çamaşır Makineleri ve Servis Hizmetleri

Benzer sistemlerle çalışan farklı markalara ait çamaşır makinesi modelleri, arıza halinde de benzer işaretler verir. Düzenli olarak sunduğumuz Bosch çamaşır makinesi periyodik bakım hizmetleriyle makinenizi uzun süre verimli bir şekilde kullanabilir, yıkamalardan istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Konusunda deneyimli ekiplerimize yetkiliabi.com online adresi veya 444 60 10 numaralı çağrı merkezi üzerinden ulaşabilirsiniz.

7/24 Hemen Ara