Klimalar, özellikle yaz aylarının serinlik kaynağıdır. Gelişen teknolojiyle birlikte kapsamlı donanıma sahip bu ürünlerinize, kaliteli hizmet sunulmasını beklersiniz. 20 yılın verdiği tecrübeyle yetkiliabi.com olarak başta Daikin olmak üzere her marka klimalarınızın onarım, bakım ve montaj hizmetini gerçekleştiriyoruz. Tecrübeli ve alanında uzman kadromuzla en uygun fiyat politikasıyla ve kaliteli hizmet anlayışıyla klima çözümleri üretiyoruz.

Klimalarda Genel Olarak Karşılaşılan Sorunlar

Piyasada farklı marka ve modelde yüzlerce klima çeşitleri bulunuyor. Cihazınız ister duvar isterse split klima olsun çalışma prensipleri benzerlik gösteriyor. Bütün klima modelleri üzerinde deneyimli olan ekibimiz sorunu yerinde tespit ederek, garantili ve kaliteli çözüm üretiyor. Servislerde genel olarak karşılaştığımız klima sorunları şunlardır;

1-Klima iyi soğutmuyor veya ısıtmıyor; Öncelikli olarak çalışma modunu doğru ayarladığınızdan emin olunuz. Hava filtrelerinin temizliğini kontrol ediniz. Havalandırma fanının durup durmadığını kontrol ediniz.

2-Klima sıcak modda çalıştırmaya başlayınca ılık hava veriyor; Klimayı çalıştırmaya başlayınca ısınması için 3 dakika süre verin. Bu süreden sonra hala ılık hava üflüyorsa öncelikle ısı ayarını kontrol edin. Sorun devam ederse servisinizi çağırınız.

3-Klima çalışmıyor (çalışma lambası kapalı); elektriklerin kesik veya sigortanın kapalı olup olmadığını kontrol edin. Elektrik gidip geldi mi?, kumandanın pilleri yeni ve yuvalarına tam oturmuş mu?

4- Klima çalışmıyor (çalışma lambası yanıp sönüyor); Sigortayı kapatıp, bir dakika bekleyin. Sigortayı açıp, cihazı yeniden çalıştırmayı deneyin. Lamba yanıp sönmesine rağmen cihaz çalışmıyorsa klima arızası var demektir. Servisinizle irtibata geçiniz.

Çalışan klimanızı kapatıp, yeniden çalıştırmak istediğinizde cihaz hemen çalışmaz. Lambası yanıp söner. Bu klimanın arızalandığını göstermez. Otomatik olarak ürün kendini korumaya almıştır. Ortalama 3 dakika bekleyip tekrar çalıştırabilirsiniz.

Daikin Klima

1950’li yıllarda Japonya’da kurulan Daikin, soğutma ve ısıtma alanında üretimleriyle öncülük yapmıştır. 1950'li yıllarda dünyanın ilk paket tipi klima ve ısı pompasını üretmiştir. 1960'larda ilk multi split klima sistemi ve 1982'de VRV klima sistemi gibi birçok yeniliği piyasaya sürmüştür.

2011’da Airfel’i satın alarak Türk pazarının lider kuruluşlarından biri olmuştur. Daikin duvar ve oda tipi klima modelleriyle tüketicilere yüksek verim ve enerji tasarrufu sunuyor. Daikin sürekli olarak Ar-Ge çalışmalarıyla kendini yeniliyor, tüketicilere yüksek performans sağlayan ve az elektrik harcayan klima modelleri üretiyor.

2019’da Shira Plus en son çıkan klima modelleri ile sektördeki iddiasını koruyor. Bu modeller, hem ısıtmada hem de soğutmada A+++ verimlilik sağlıyorlar.

Daikin Klima Servisi

Daikin klima bakım ve arıza talepleriniz için online olarak ya da 444 60 10 çağrı hattımızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz. Servis talebiniz oluşturulduktan sonra 1 saat süre içinde adresinde oluyoruz. Güler yüzlü ve profesyonel iş ahlakına sahip ekibimiz sorunu yerinde tespit edip, garantili ve kaliteli çözümler üretiyor. İsterseniz onarım veya parça değişimlerinde 1 yıllık garanti alma imkânına da sahipsiniz.

7/24 Hemen Ara