Çağrı Merkezimiz Pazartesi-Cumartesi saat 08.00 - 18.00 arası hizmet vermektedir. Bu saatler dışındaki servis randevu taleplerinizi web sitemiz üzerinden 3 adımda hızlıca ve ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

Uzman teknik kadrolarla verdiğimiz Demirdöküm klima bakım, montaj ve tamirat hizmetlerimiz müşteri talep ve beklentilerine odaklıdır. Farklı marka ve model klima sorunlarında ekiplerimize tek tuşla ulaşabilirsiniz. Sunduğumuz 7/24 kesintisiz hizmetler yaşam alanlarında konforun artırılmasına yöneliktir. En uygun fiyatlar, zengin ödeme seçenekleri ve ilave garanti süresiyle inverter klima bakım ve arızalarına yerinde çözüm önerisi sunarız.

Demirdöküm Klimalarda Karşılaşılan Arıza Tipleri ve Çözüm Önerileri Nelerdir?

Farklı kapasite ve özelliklere sahip olan Demirdöküm duvar tipi klima modelleri, günlük hayata değer katar. Her mevsim iklimlendirme özelliğiyle fark yaratan en son çıkan klima modelleri kullanıcı hataları ya da teknik sebeplere bağlı olarak arızalanabilir. En sık karşılaştığımız sorunlar ve çözüm önerileri şu şekilde sıralanabilir.

1- Klima çalışmıyor

Bu sorunda akıllara ilk olarak elektrikle ilgili sıkıntılar gelir. Kullanıcılar priz ve sigortayı kontrol ederek yaşanan sorunun giderilmesinde ilk kontrolleri sağlamalıdır. Dış ünitesiz klima modellerinde; kumanda kontrolü ve filtrelerin temiz olup olmadığı da gözden geçirilmelidir. İstenen verimin alınamaması halinde zaman kaybedilmeden teknik servis hizmeti alınmalıdır.

2- Klima sigorta attırıyor

Besleme kablosunda sorun olan 24 btu klima tiplerinde bu sorun yaşanabilir. Kısa devre olması halinde kablo değiştirilmelidir. Fan motorunun kontrolünün ardından sisteme gaz verilmesi gerekir. Demirdöküm ev tipi klima modellerinde karşılaşılan bu sorun konusunda uzman ekipler tarafından kısa sürede giderilebilir.

3- Klima soğutmuyor/ısıtmıyor

Etkili bir verim için farklı ortamlarda kullanılan klima çeşitleri düzenli olarak temizlenmelidir. Sistemde olması muhtemel gaz kaçağında gerekli tespit yapılarak gerekli önlemler alınır. İstanbul ve çevresinde yaşanan arızalarda Demirdöküm Ataköy servis, Ankara ve çevresinde yaşanan bakım taleplerinde Altındağ Demirdöküm servis hizmeti alınabilir.

Demirdöküm Klima Modelleri ve Servis Hizmetleri

Müşteri beklenti ve ortam ihtiyacına uygun olarak teknolojiden güç alarak gelişen Demirdöküm a sınıfı klima modelleri, günlük hayatın vazgeçilmezi olmayı başarmıştır. Az elektrik harcayan klima çeşitleri, yüksek verimliliğe sahiptir. Çevre dostu, antibakteriyel iç yapı ve korozyona dayanıklı bir şekilde tasarlanan pencere tipi klima modelleri, ısıtma ve soğutma taleplerini en iyi şekilde karşılar. Küçük mekanlar için ayaklı klima alternatifleri değerlendirilebilir. Yaşanan sorun, montaj talebi, periyodik bakım hizmetleri ve yedek parça ihtiyacında yetkiliabi.com ekiplerine hemen ulaşabilirsiniz.