Çağrı Merkezimiz Pazartesi-Cumartesi saat 08.00 - 18.00 arası hizmet vermektedir. Bu saatler dışındaki servis randevu taleplerinizi web sitemiz üzerinden 3 adımda hızlıca ve ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

Elektronik donanıma sahip beyaz eşyalarınızın çeşitli nedenlerden dolayı arızalanması normaldir. Bununla birlikte yetersiz teknik servis hizmeti almanız ayrı bir can sıkıcı durumdur. Beyaz eşya teknik servis alanında 20 yıllık birikime sahip yetkiliabi.com olarak, garantili, hızlı ve kaliteli şekilde teknik servis hizmeti almanızı sağlıyoruz. Yetkiliabi.com Electrolux teknik servis olarak buzdolabı arızası ve bakım hizmetlerini gerçekleştiriyoruz.

Buzdolaplarında Görülen Genel Arızalar

Buzdolaplarının marka ve modelleri ne olursa olsun genel olarak çalışma şekilleri aynıdır. Her marka ve model beyaz eşyada uzmanlaşan ekibimizle buzdolabı teknik servis hizmetini veriyoruz. Buzdolaplarınızda görülen arızalara akılcı ve ekonomik çözümler getirerek, ürününüzün sorunsuz çalışmasını sağlıyoruz. Genel olarak buzdolaplarında görülen arızalar şunlardır;

1-Buzdolabı çalışmıyor; Öncelikli olarak elektriklerin kesik, prizde elektrik ve sigortanın yanık olup olmadığını kontrol ediniz. Buzdolabına elektrik gelmesine rağmen çalışmıyorsa buzdolabı motoru arızalanmış olabilir. Bu durumda teknik servisi arayıp Electrolux arıza kaydı oluşturmalısınız.

2-Buzdolabı veya dondurucu bölümünde aşırı sıcaklık var; Termostat ayarı mevsimine göre ayarlanmamıştır. Ortam koşuluna göre ayarlayabilirsiniz.

3-Buzdolabı kompresörünün sürekli çalışması; Termostat ayarının yetersiz, kapının iyi kapanmamış veya çok sık açılıp kapanması, aşırı yiyecek yüklenmesi sonucunda buzdolabı kompresörü devamlı çalışır. Gerekli kontrolleri yaptıktan sonra buzdolabınız rutine girecektir.

4-OP (0P), SH (5H), 2,3 hata kodları; termistörle ilgili hata var demektir. Bu kodlardan birini gördüğünüzde yetkili servisinize durumu bildirip, servis talebi oluşturabilirsiniz.

5-SY EF (5Y EF) hata kodu; buzdolabının yeterli veya hiç soğutmadığını gösterir. Büyük ihtimalle buzdolabı fanı arızalanmış olabilir. Yetkili servisi arayıp, hata kodunu söyleyerek gerekli yardımı alabilirsiniz.

Elektrolüx Buzdolabı Servisi

Yetkiliabi.com Elektrolüx buzdolabı servis taleplerinizi online veya 4446010 numaralı çağrı hattımızdan yapabilirsiniz. Sadece buzdolabınız için değil bütün Electrolux beyaz eşya ürünleriniz için servis talebinde bulunabilirsiniz. Bizi aradığınızda her türlü gerekli bilgiyi vermekle kalmayıp, 1 saat gibi bir sürede adresinizde oluyoruz.

Güler yüzlü ve uzman ekibimiz, ürününüzün arızasını tespit edip, akılcı ve garantili şekilde çözümünü sağlıyor. Parça değişimlerini de orijinal parçalarla yapıyoruz. Sorunsuz şekilde ürününüzü teslim ettikten sonra her türlü sorun ve bakım işlemlerinizin takibini yapıyoruz.