Beyaz eşyalarınızla ilgili her türlü sorun ve şikâyetlerinizde hızlı, güvenli ve garantili teknik servis hizmeti almak hakkınızdır. Özellikle bulaşık makinesi arızası gibi durumlarda sıkıntıya düşmek istemiyorsanız yetkiliabi.com teknik servisimizi arayabilirsiniz. 20 yılı aşkın tecrübemizle başta Elektrolux olmak üzere bütün bulaşık makinesi markalarının onarım, bakım ve montaj hizmetini gerçekleştiriyoruz.

Bulaşık Makinelerinde Genel Olarak Görülen Arızalar

Bulaşık makineleri farklı marka ve modelde olsalar da çalışma prensipleri genellikle benzerlik gösteriyor. Tüm markaların bakım ve onarımında uzman tecrübeye sahip ekibimiz, elektronik bulaşık makinesi ya da ankastre bulaşık makinesi arızalarında akılcı ve garantili çözümler üretiyorlar. Bulaşık makinelerinde genel olarak karşılaştığımız arızalar şunlardır;

1-Program başlamıyor; Makinenin kapağının iyi kapandığından emin olun. Geç çalıştırma ayarı devrede olabilir. Ayarı iptal edebilirsiniz ya da geri sayımın bitmesini bekleyebilirsiniz.

2-Makine su almıyor; Makineye suyun gelip gelmediğini kontrol edin. Su basıncı düşükse makine çalışmaz. Giriş hortumunun tıkalı, kıvrılmış veya ezilmiş olup olmadığını kontrol edin.

3-Makine suyu tahliye etmiyor; Öncelikle su tahliye hortumunun bağlantı noktasını kontrol edin. Herhangi bir tıkanıklık olmadığından emin olun. Hortumun kıvrılmış veya ezilmiş olup olmadığını kontrol edin.

4-Bulaşıklar hala ıslak ve donuk; Makinenizin durulama fonksiyonunu çalıştırmamış olabilirsiniz. Durulama kabına yeterli deterjanı koyduğunuzdan emin olun.

5-Bulaşık makinesi hata kodları; Evinizde kullandığınız makine dijital olabilir ve üzerinde bulaşık makinesi hata kodları bulunabilir. Kullanma kılavuzunda arıza kodları ve açıklamaları bulunuyor. Herhangi bir arıza kodu yandığında ne anlama geldiğini okuyun. Arızanın önemine göre Electrolux arıza servimizi arayabilirsiniz.

  1. a) İ20 hata kodu; Kirli su tahliyesi yapılamadığı durumlarda bu uyarı yanıp söner. Bunun nedeni, temizleme filtresi tıkanmış olabilir. Tahliye hortumu ezilmiş veya bükülmüş olabilir. Makinenizde bu uyarıyı görmek istemiyorsanız, bulaşıklarınızı makineye dizerken artık bırakmamaya özen gösterin.

 

  1. b) i30 hata kodu; Kaçak koruma sisteminin devreye girdiğini gösteriyor. Palete su dolduğunda bu uyarı verilir. Suyun boşaltılması ve tahliye hortumunun değiştirilmesi gerekiyor.

Elektrolüks Bulaşık Makinesi Servisi

Elektrolüks ve her türlü bulaşık makinesi teknik servis talebinizi online olarak veya Electrolux servis numarası 4446010 çağrı hattından yapabilirsiniz. Sadece bulaşık makinesi değil tüm Elektrolüks beyaz eşyalarınız için de teknik servis hizmeti alabilirsiniz. Servis talebiniz alındıktan sonra 1 saatte ekibimiz adresinizde oluyor. Hızlı şekilde sorunu belirleyip, yerinde onarımı gerçekleştiriyorlar. Sorunsuz ve 1 yıl parça garantisi ile birlikte size teslim ediyoruz. Ürününüzü size teslim ettikten sonra bakım ve olası sorun ve şikayetlerinizde devamlı yanınızda oluyoruz.

7/24 Hemen Ara