Çağrı Merkezimiz Pazartesi-Cumartesi saat 08:00 - 19:00 arası hizmet vermektedir. Bu saatler dışındaki servis randevu taleplerinizi web sitemiz üzerinden 3 adımda hızlıca ve ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

Beyaz eşyalarınızda, özellikle buzdolaplarınızda yaşadığınız sorunlara ve aldığınız yetersiz servis hizmetine son veriyoruz. Çeyrek yüzyılın verdiği tecrübeyle yetkiliabi.com teknik servisi olarak franke beyaz eşya ürünlerinize hizmet sağlıyoruz. Franke buzdolabınız ister no frost isterse derin donduruculu buzdolabı olsun; her türlü onarım, bakım ve montaj işlemlerini hızlı ve güvenli şekilde yapıyoruz. Sorun, şikayet veya kullanım hakkında bilgi almak isterseniz online veya 4446010 numaralı çağrı hattımızdan irtibata geçebilirsiniz.

Buzdolaplarında Genel Olarak Karşılaşılan Sorunlar

Buzdolaplarında farklı teknolojiler kullansa da çalışma prensipleri benzerlik gösterir. Bütün markaların buzdolabı modeli üzerinde uzman tecrübeye sahip ekibimiz, sorununuzu yerinde tespit edip, akılcı ve kalıcı çözümler üretiyor.

Yeni bir buzdolabı aldığınızda mutlaka teknik servise kurulumunu yaptırınız. Kullanım hakkında ekibimiz size gerekli bilgileri verecektir. İleriki dönemlerde oluşacak sorunlarda öncelikle kullanım kılavuzunu iyi okumalısınız.

1-Buzdolabı çalışıyor, fakat soğutmuyor; Buzdolabı çalışmasına rağmen soğutmuyor ise öncelikle termostat ayarını kontrol edin. Havalandırma deliklerinin kapatılmadığından ve filtrelerin temiz olduğundan emin olun. Fanın çalıştığından emin olun. Eğer çalışmıyorsa buzdolabı fanı bozulmuş olabilir.

Buzdolaplarının soğutmamasının bir nedeni de buzdolabı gazı bitmesi veya gaz tıkanıklığıdır. Buzdolabının yan taraflarını elle kontrol edin . Belirli bir sıcaklık hissetmiyorsanız teknik servisinizle irtibata geçiniz.

2-Buzdolabı çalışmıyor; Buzdolabına elektrik gelmesine rağmen çalışmıyorsa buzdolabı motoru arızası var demektir. Bunun birçok sebebi olabilir. Teknik servisinizi arayıp servis talebi oluşturabilirsiniz.

3-No Frost Buzdolabı kompresörü sürekli çalışıyor; Termostat ayarını mevsimsel şartlara göre ayarlamazsanız buzdolabı kompresörü sürekli çalışabilir. Termostat ayarını 5’e getirmeniz gerekiyor.

4- No Frost Buzdolabı Ses Çıkarıyor; Buzdolabından küçük sesler duyuyorsanız bu, buzdolabının normal çalıştığını gösteriyor. Fokurdama şeklinde bir ses, gazın normal dolaşımını yaptığını gösterir. Sürtünme şeklinde bir ses duyuyorsanız ve kapağı açtığınızda bu ses kesiliyorsa hızlı şekilde servisinizi arayıp durumu bildirmelisiniz.

5- No Frost Buzdolabının Soğutucu Bölmesinde Buz Birikiyor; Hava sirkulasyonunu sağlayan kanallar tıkalı olabilir. Öncelikle bunu kontrol etmelisiniz. Soğutucu bölmesine üstü veya ağzı açık yiyecek koyduğunuzda da buzlanma oluyor.

Franke Buzdolabı Servisi

Franke buzdobalı ve bütün beyaz eşya ürünleriniz için online olarak veya 444 60 10 numaralı çağrı hattımızdan servis talebi oluşturabilirsiniz. Servis talebiniz alındıktan sonra ekibimiz 1 saatte adresinde olmaktadır. Sorunu yerinde tespit edip, hızlı, güvenli ve garantili şekilde çözüme kavuşturuyoruz. Kaliteli hizmetin yanında parça değişimlerinde 1 yıl garanti kapsamına girme imkânı da sunuyoruz. Her türlü franke beyaz eşya sorunlarınız ve bakım hizmetleriniz için sizinle iletişim halinde oluyoruz.