Çağrı Merkezimiz Pazartesi-Cumartesi saat 08:00 - 19:00 arası hizmet vermektedir. Bu saatler dışındaki servis randevu taleplerinizi web sitemiz üzerinden 3 adımda hızlıca ve ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

Cihazlarınızı takip edebileceğiniz, kullanım kılavuzlarını ve bakım kılavuzlarını bulabileceğiniz, parçalar için aksesuar ve tavsiyeler alabileceğiniz ve hatta tercih edilen yerel ağımız aracılığıyla teknik destek alabileceğiniz servisimizle, tüm soru ve sorunlarınızın yanıtını bulabilirsiniz. Hotpoint Ariston servisi olarak sizlere hizmet vermekten mutluluk duyacağız. Çağrı merkezi veya yetkiliabi.com aracılığıyla bizimle iletişime geçerek teknik servis talebinizi hızlıca oluşturabilirsiniz.

Servis Desteğiyle Verilen Hizmetler Nelerdir?

Buzdolabınızda değişime ihtiyaç duyulan tüm parçalar en kısa sürede orijinali ile kusursuz bir şekilde değiştirilir. Değiştirilen parçalara da ayrıca 1 yıl garanti verilir. Hotpoint Ariston buzdolabı servis hizmetimizle yerinde müdahalede bulunuyoruz. Kısacası siz bozulan eşyalarınızı servisimize getirmek zorunda kalmıyorsunuz. Teknik uzmanlarımız bulunduğunuz lokasyona gelerek mümkünse işlemleri yerinde gerçekleştiriyor. Daha büyük sorunlar için buzdolabı servis merkezine götürülüyor.

Buzdolabı Motorunun Bozulduğunu Nasıl Anlarsınız?

Buzdolabınızın yan bölümlerinde aşırı ısınma meydana geliyorsa ve çalışma sesinde bir anormallik varsa motorunda arıza olduğunu düşünebilirsiniz. Hotpoint Ariston buzdolabı motoru arızalarında öncelikle fan motorunu temizlemeli ve cihazı tekrar çalıştırmayı denemelisiniz. Fan motorunun temizlenmesi sorunun çözümünü getirmiyorsa yetkili servis uzmanlarımız sorunun anında çözümü için uzman çözümler sunacaktır.

Yedek Parçalar ve Aksesuarlar Neler?

Buzdolabınız için yedek parçaya ihtiyacınız varsa, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Hotpoint Ariston buzdolabı yedek parça ürünleri arasında kapı kolları, çekmeceler, gözler, menteşeler, lambalar, motorlar, sızdırmazlık lastikleri, contalar, raflar, termostatlar, elektronik kartlar ve ısıtıcılar gibi parçalar yer alır. Bu parçalardan bir veya birkaçının arızalanması durumunda bizimle iletişime geçebilir ve sorunun anında çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Buzdolabı Ayarı Nasıl Olmalı?

Teknik servisimizle iletişime geçtiğinizde buzdolabınız için en ideal ayarı ayarlamanız için size gerekli bilgileri verecektir. Hotpoint Ariston buzdolabı modellerinin soğutucu bölümleri 4 derece olmalıdır. Dondurucu haznesi ise -18 derece olmalıdır. Buzdolabının eksi derecesi ne kadar artarsa o kadar soğuk olur. Hotpoint Ariston buzdolabı ayarı kişisel tercihlerinize göre farklılık gösterebilir. Ortam sıcaklığı 30 dereceyi geçiyorsa buzdolabının sıcaklığını düşürebilirsiniz. Dolabın kapısı sık sık açılıp kapanıyorsa soğutucu bölümün derecesini 2 dereceye kadar düşürebilirsiniz