Yaşamı kolaylaştıran en önemli beyaz eşyalardan biri de çamaşır makinesidir. Onlarca çeşit çamaşır makinesi modelleri ile Hotpoint Ariston, en çok tercih edilen markalar arasında yer alıyor. Her bir modelde yer alan ledler kullanıcıyı cihaz kullanımı ile ilgili yönlendiriyor. Bu ledlerden birkaçının birlikte yanması ise ilgili parçanın arızalı olduğunu gösteriyor. Bu durumda en kısa sürede Yetkiliabi.com Hotpoint Ariston teknik servisi ile irtibata geçmenizi öneriyoruz. Hotpoint Ariston çamaşır makinesi arızaları ve çözümleri için bizimle irtibata geçebilir, alanında uzman ekibimizin kaliteli ve güvenilir hizmetlerinden en hesaplı fiyatlarla faydalanabilirsiniz.

Hotpoint Ariston Çamaşır Makinesi Arızaları

Hotpoint Ariston çamaşır makinelerinde görülen belli başlı arızalar şöyledir.

1 Makine Su Almıyor

Su giriş hortumu su kaynağına bağlı değildir veya bükülmüştür. Su basıncı çok düşüktür. Başlat düğmesine basılmamıştır.

2 Yıkama Programı Uzun Sürüyor

Yıkama süresi yıkamanın kötü olmasına, gelen suyun sıcaklığına ve su basıncına göre değişecektir.

3 Yıkama Başlamıyor

Başlat düğmesine basılmamıştır. Kapak tam kapanmamıştır. Su musluğu açık değildir ve makine su alamadığından çalışmaya başlamaz.

4 Makine Su Boşaltmıyor

Tambur içinde su kalıyorsa tahliye hortumu bükülmüştür. Hortum bağlantısındaki kör kapak veya tıkaç çıkarılmamış olabilir. Tahliye hortumu tıkanmıştır.

Kullanıcının alacağı tedbirlerle düzelmeyen Hotpoint Ariston çamaşır makinesinin arızası için mutlaka yetkiliabi.com Hotpoint Ariston teknik servisi aranmalıdır. Özellikle Hotpoint Ariston çamaşır makinesi anakart arızası yaşandığında profesyonel bir servis desteği almak önemlidir. Hotpoint Ariston ve Siemens çamaşır makinesi amortisör arızası için bizimle 7/24 irtibata geçebilirsiniz.

Hotpoint Ariston Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

 F01 Güç kartı arızalı

 F02 Motor arızalı

 F03 Yıkama ntc sensörü açık veya kısa devre

 F04 prosestat arızalı

 F05 tahliye pompası tıkalı yada arızalı

 F06 seçim düğmesi kodu bulunamadı

 F07 yıkama rezistansı arızalı

 F08 rezistans arızalı- kart arızalı

 F09 eeprom hatası

 F10 prosestat ne dolu ne de boş sinyali veriyor

 F11 tahliye pompasına enerji gelmiyor

 F12 ana kart ile ekran kartı arsında iletişim yok

 F13 ana kart arızası

Hotpoint Ariston çamaşır makinesi arızalarında Hotpoint Ariston çamaşır makinesi arıza bildirimi için günün her saati bizimle 4446010 üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

7/24 Hemen Ara