Çağrı Merkezimiz Pazartesi-Cumartesi saat 08.00 - 18.00 arası hizmet vermektedir. Bu saatler dışındaki servis randevu taleplerinizi web sitemiz üzerinden 3 adımda hızlıca ve ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

Beyaz eşyalarınızda yaşadığınız sorunlara kalıcı ve akılcı çözümler üreterek, ekonomik ve garantili teknik servis hizmeti almanızı sağlıyoruz. Başta buzdolabı olmak üzere 20 yılı aşkın tecrübemizle her türlü beyaz eşyanızın tamir, bakım ve onarım hizmetini veriyoruz. Buzdolabınızla ilgili herhangi bir sorunda veya bilgi almak için yetkiliabi.com online veya 4446010 çağrı hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Buzdolaplarında Görülen Genel Arızalar

Her markanın buzdolabı teknolojileri farklılık gösterse de genellikle çalışma prensipleri benzerlik gösteriyor. Bir yetkili servisten beklenen de her marka ve model üzerinde uzmanlaşması ve hizmet vermesidir. Yetkiliabi.com olarak müşteri memnuniyetini ön planda tutarak buzdolabı teknik servis hizmetini büyük hassasiyetle ve ciddiyetle veriyoruz.

Birçok markaya hizmet vermekle birlikte LG teknik servis olarak lg buzdolaplarınızın onarım, bakım ve montaj hizmetlerini gerçekleştiriyoruz. Hizmet sürecinde genellikle karşılaştığımız buzdolapları arızaları şunlardır;

1-Buzdolabı buzlanma yapıyor; buzdolabınızın termostat ayarını mevsimsel şartlara göre yaptığınızdan emin olun. Termostat ayarında dengesizlik yoksa termostat arızalanmış olabilir. Termostatın dışında buzdolabı fanı arızalanmış olabilir. Bu durumda teknik servisi arayarak sorununuzu belirtip, servis talebi açmalısınız.

2-Buzdolabının alt tarafı soğutmuyor; Genellikle “nofrost” buzdolaplarında yaşanan bir sorundur. Eğer buzdolabının alt tarafı soğutmuyor ise; bunun birkaç nedeni olabilir. Buzdolabının kapağı 3-5 saat açık kalmıştır. Fanda, donmaya bağlı tıkanma vardır. Kapak ile gövde arasındaki kapak göstergesi olan buton arızalanmıştır.Buzdolabı kapağı uzun süre açık kalmışsa, kapağı kapatıp, bir süre bekleyin. Yine de soğutmazsa kapağı açtığınızda fan devreye girmezse, buzdolabı kapağı ile gövde arasındaki buton arızalanmıştır. Servisi arayarak değiştirebilirsiniz.

3-Buzdolabı çalışmasına rağmen soğutmuyor; Öncelikle fitillerini kontrol edin. Eğer eskimişse hava kaçırıyordur, değiştirmelisiniz. Kapı fitilleri sağlamsa bakır tellerden gaz kaçırıyor olabilir. Bu durumda yetkili servise sorunu bildirip, buzdolabı gazı doldurtmanız gerekiyor.

LG Buzdolabı Servisi

Online olarak veya 444 60 10 çağrı hattından arayarak servis talebi oluşturabilirsiniz. Alanında uzman ve güler yüzlü ekibimiz bir saat içinde adresinizde olacaktır. Sorunu tespit edip, yerinde çözüm üreterek ürününüzü sorunsuz ve çalışıyor şekilde size teslim ediyorlar. Ekonomik, hızlı ve kaliteli hizmet almakla birlikte 1 yıl da yedek parça garantisi alıyorsunuz.