Çağrı Merkezimiz Pazartesi-Cumartesi saat 08.00 - 18.00 arası hizmet vermektedir. Bu saatler dışındaki servis randevu taleplerinizi web sitemiz üzerinden 3 adımda hızlıca ve ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

Beyaz eşyalarınızda yaşadığınız sorunlara akılcı ve garantili çözümler almak istiyorsanız yetkiliabi.com teknik servisimizi arayabilirsiniz. Bütün markaların buzdolabı modellerinin onarım, bakım ve montaj işlemlerini hızlı, garantili ve güvenli bir şekilde gerçekleştiriyoruz. 20 yılı aşkın tecrübemizle lg teknik servis olarak en uygun fiyatı ve 1 yıl yedek parça garantisi veriyoruz.

Buzdolaplarında Genel Olarak Karşılaşılan Arızalar

Buzdolaplarının marka ve modelleri ne olursa olsun çalışma prensipleri benzerlik gösteriyor. Bir teknik servisten beklentiniz olan, garantili, hızlı ve sorun çözme konusunu buzdolabı teknik servis ekibimizde fazlasıyla bulabilirsiniz. Sadece lg arıza değil bütün markalarda uzmanlaşan ekibimiz sorununuzu yerinde çözüp, takibini yapıyor. İstatistiksel olarak sıklıkla karşılaştığımız buzdolabı arızaları şunlardır;

1-Buzdolabından titreşim sesi geliyor; Buzdolabını sert bir zemine yerleştirdiğinizden ve denge ayaklarının iyi ayarlandığından emin olmalısınız.

2-Buzdolabı motoru sürekli çalışıyor; Oda sıcaklığı normalin üstündeyse veya soğutma ayarı iyi ayarlanmamışsa buzdolabı motoru uzun süreli çalışır. Buzdolabı kapağının çok sık açılıp, kapanması, buzdolabına aşırı şekilde ve düzensiz yiyecek yüklenmesi de motorun uzun süreli çalışmasına yol açar.

3-Buzdolabı soğutmuyor; Buzdolabı çalışmasına rağmen soğutmuyor ise bu durum genellikle buzdolabı fanı bozulmasından kaynaklanıyordur. Fan filtreleri tıkanmış olabilir. Buzdolabınızda buzlanma yoksa, ani gidip gelen elektrik kesintisi de olmadıysa teknik servisi aramalısınız.

4-Buzdolabında buzlanma sorunu var; Öncelikle buzdolabınızın termostat ayarını mevsimsel şartlara göre ayarlamaya dikkat etmelisiniz. Yaz mevsimi ayarıyla, kışın da çalıştırmaya devam ederseniz, buzdolabınız uzun süreli çalıştığından buzlanma yapacaktır. Termostat ayarını doğru ayarladıysanız, termostatınız bozulmuş olabilir. Bu durumda servis talebi oluşturup, termostatı değiştirmelisiniz.

5-Buzdolabından su akıyor; Sebzelikte su birikiyorsa, büyük ihtimalle su tahliye kanalı tıkanmıştır. Ürün ile birlikte verilen fırçayla kanalı temizleyebilirsiniz. Ayrıca termostat ayarını da kontrol etmeyi unutmayın. Ayar doğru ayarlanmamış olabilir.

Su sızıntısı arka taraftan motora yakın yerden geliyorsa, kapının iyi kapanıp kapanmadığını kontrol edin. Sorun devam ediyorsa, servisinizi arayıp, sorunu bildirebilirsiniz.

Lg Buzdolası Servisi

Lg buzdolabı sorunlarınızda online olarak veya lg servis numarası 4446010 çağrı hattından servis talebi oluşturabilirsiniz. Buzdolabıyla birlikte her türlü lg beyaz eşya sorunlarınız için servisimizle irtibata geçebilirsiniz. Sadece İstanbul ve ilçeleri değil, lg servis ankara ve ilçelerinde de servis hizmeti veriyoruz.

Güleryüzlü ve profesyonel iş ahlakına sahip ekibimiz 1 saatte adresinizde oluyor. Sorunu yerinde tespit edip, çözümü hakkında sizi bilgilendiriyorlar. Akılcı ve hızlı bir şekilde buzdolabınızın arızasını gideriyoruz. Sorunsuz ve çalışır şekilde ürününüzü teslim ediyoruz. Parça değişimlerini de orijinal parçalarla yapıp, size 1 yıl yedek parça garantisi sunuyoruz.