Çağrı Merkezimiz Pazartesi-Cumartesi saat 08:00 - 19:00 arası hizmet vermektedir. Bu saatler dışındaki servis randevu taleplerinizi web sitemiz üzerinden 3 adımda hızlıca ve ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

Beyaz eşyalarınızda özellikle buzdolaplarınızda yaşadığınız arızalarla birlikte teknik servis sorunlarınıza da akılcı ve garantili çözümler getiriyoruz. 20 yılın getirdiği deneyim ve tecrübeyle yetkiliabi.com teknik servisi olarak Profilo beyaz eşya başta olmak üzere her marka beyaz eşya ürünlerinizin tamir, bakım ve montajlarını yapıyoruz. En uygun fiyat ve 1 yıl parça garantisiyle halkımızın en iyi şekilde teknik servis almasını sağlıyoruz.

Buzdolaplarında Yaşanılan Genel Arızalar

Teknik servisin en büyük özelliği her marka buzdolabının çalışma prensibini bilmesi ve sorunu çözmesidir. Bütün markalarda uzmanlaşan deneyimli ekibimiz Profilo buzdolaplarının yanı sıra her türlü marka buzdolabının teknik servisini başarıyla gerçekleştiriyor. Genellikle karşılaşılan Profilo arıza çeşitleri şunlardır;

1-Buzdolabının yeterli soğutmaması; Evinizde kullandığınız buzdolabı modeli ister no frost isterse derin donduruculu buzdolabı olsun. Eğer raflara çok fazla ürün yerleştirdiyseniz ve bu ürünler iç duvara temas ediyorsa buzdolabınız yeterli soğutmayı yapamaz. Izgaraların temiz ve tıkalı olmadığını sürekli kontrol etmelisiniz.

 -Buzdolabının termostat ayarı düşük olabilir. Termostat ayarı Kış’ın 3, Yaz’ın 2’de olmalıdır.

 -Buzdolabı kapağı iyi kapanmıyordur. Kapı contalarını kontrol ediniz.

2- No Frost buzdolabının soğutucu bölümünde buz birikmesi; Bu durumda hava gözeneklerini kontrol etmelisiniz. Bu bölüme ağzı veya üstü açık yiyecekler de buzlanmaya sebebiyet verir.

3- Buzdolabı ışıklarının yanıp sönmesi; Soğutucu veya derin dondurucunun yeterli sıcaklık seviyesinde olmadığını gösteriyor. Elektrik kesintileri, kapağın çok sık açılıp kapanması, taşınma sonrası kullanım gibi durumlarda ortaya çıkıyor. Bu sorunu çözmek için buzdolabının içine ürünleri düzenli ve az sayıda yerleştirmelisiniz.

4-Buzdolabı motoru çalışmıyor; Genellikle elektrik kesintilerinden sonra yaşanan durumdur. Elektrik kesintisinden sonra buzdolabı motoru çalışmıyorsa starter parçası arızalanmış olabilir. Motor kısa devre de yapmış olabilir. Elektrik kesintisi sonrası buzdolabını açmadıysanız, soğuk hava borularda donmuş olabilir. Kapakları açarak çözülmeyi sağlayın.

Profilo Buzdolabı Servisi

Profilo veya her marka buzdolaplarınızın tamir, bakım veya montaj işleri için 4446010 çağrı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu bildirdikten sonra ekibimiz bir saat gibi sürede adresinizde olacaktır. Sorunu belirleyip, çözümü konusunda sizi aydınlatacaklardır. Buzdolabınızı garantili ve sorunsuz şekilde çalışıyor vaziyette size teslim edeceklerdir.