Beyaz eşyalarınızda yaşadığınız sorunlara kesin ve güvenli çözümler getiriyoruz. Özellikle bulaşık makinesi bakım, onarım ve montaj ihtiyaçlarında Siemens servisi olarak hızlı ve güvenilir hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Yetkiliabi.com servisleri olarak 20 yıllık tecrübe ve profesyonel iş anlayışımızla her türlü bulaşık makinelerinize yerinde çözüm üretiyoruz.

Bulaşık Makinesi Arıza Kodları Ve Anlamları

Bulaşık makinenizin dijital ekranı makinenin durumu hakkında size bilgiler verir. Ekranda herhangi bir kod Siemens bulaşık makinesinin nasıl bir arızası olduğu konusunda size yol gösterir.

1-Ekranda E01, E02, E03, E04 veya E05 Siemens bulaşık makinesi arıza kodları gösteriyorsa; teknik bir hatanın oluştuğu ve programın kesintiye uğradığı anlamına geliyor.

Çözüm; Bulaşık makinesini kapatın, birkaç dakika bekleyin. Tekrar yeniden başlatın. Hata kodu görünmeye devam ediyorsa. Makineyi ve su musluğunu kapatın. Makinenin fişini çekin ve servisinizle irtibata geçin.

2- Ekranda E06 hata kodu görünüyorsa; su seviyesinin çok düşük olduğu anlamına geliyor.

Çözüm; makineye dizdiğiniz bulaşıkları kontrol edin. Kâse ve tencereler ters dönüp, içlerine su birikmiş olabilir. Ayrıca su alma deliğini kapatmış olabilirler.

3- Ekranda E12 hata kodu görünüyorsa; makinenin ısıtma bileşeni kireçlenmiş veya kirlenmiştir.

Çözüm; kireç giderme talimatlarına uyarak, makinenizin kirecini giderin.

Bulaşık Makinesi Arıza Işıkları Ve Anlamları

Bulaşık makineniz dijital değilse, ışıklar aracılığıyla sizi uyaracaktır. Bilmeniz gereken Siemens bulaşık makinesi arıza ışıkları şunlardır;

1-Parlatıcı ışığının yanması; Parlatıcınız bitmiş demektir. Parlatıcı eklemeniz gerekiyor.

2-Tuz ışığının yanması; tuzunuzun azaldığı demektir. Makineye tuz eklemeniz gerekiyor.

Bulaşık Makinesi Ana Kart Ve Pompa Arızası

Yüksek donanıma sahip ve elektronik aksamı bol olan bulaşık makinelerinde ana kartlar arıza verebiliyor. Voltaj yüksekliğinden, yanlış yükleme yapmaktan veya teknik sebeplerden dolayı Siemens bulaşık makinesi kart arızası verebiliyor.

1-Makine E15 veya E27 hata kodlarını veriyorsa Siemens bulaşık makinesi kart arızası var demektir. Makinenizi ve musluğu kapatın. Fişini çekin ve servisinizi arayın.

2-Bulaşık makineniz E23 hata kodu veriyorsa Siemens bulaşık makinesi pompa arızası var demektir. Makinenizi kapatın ve servisinizi arayıp, hata kodunu söyleyin.

Siemens Bulaşık Makinesi Servisi

Bulaşık makinelerinizdeki arızalarınız için yetkiliabi.com servisleri ile online veya 4446010 çağrı merkezi üzerinden irtibata geçebilirsiniz. Servis kaydını oluşturduğunuzda 1 saat gibi bir sürede yerinde arıza tespiti ve onarımını hızlı ve kaliteli şekilde gerçekleştiriyoruz. En uygun fiyat politikası ve 1 yıllık parça garantisiyle sorunlarınıza kalıcı çözümler üretiyoruz.

7/24 Hemen Ara