Çağrı Merkezimiz Pazartesi-Cumartesi saat 08:00 - 19:00 arası hizmet vermektedir. Bu saatler dışındaki servis randevu taleplerinizi web sitemiz üzerinden 3 adımda hızlıca ve ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

En iyi buzdolabı markaları arasında yer alan Siemens, onlarca çeşit buzdolabı modeli ile her ihtiyaca cevap veriyor. Siemens buzdolabı arızaları farklı nedenlerle ortaya çıkarak kullanıcıların canını sıkabiliyor. Her çeşit Siemens buzdolabı arızasında yanınızda olan firmamız, Siemens buzdolabı servis hizmetleri için sadece bir telefon uzaklığındadır. Firmamızı 4446010 üzerinden arayabilir, www.yetkiliabi.com sitesinden 7/24 online servis talebi bırakabilir ve en ekonomik Siemens servisi hizmetini alarak buzdolabı arızalarından kurtulabilirsiniz.

Siemens Buzdolabı Arızaları

Başta kullanıcı hatası olmak üzere birçok nedenle ortaya çıkan belli başlı Siemens buzdolabı arızaları şöyledir.

1 Buzdolabı Çalışmıyor

Prizin bağlı olduğu ana sigorta kapalıdır. Prize elektrik akımı gelmiyordur. Buzdolabı fişi prize tam oturmamıştır veya takılı değildir. Ana sigorta akımının açık olduğundan, fişin prize tam olarak oturduğundan eminsiniz ve halen buzdolabınız çalışmıyorsa, bir Siemens buzdolabı servisini aramalısınız.

2 Buzdolabı Çalışıyor Ama Soğutmuyor

Rezistanslardan biri ya da birkaçı bozuk olan, su tahliye kanalları tıkalı olan, Soğutucu ve dondurucu bölme sıcaklığı olması gerekenden düşük ayarlanan bir buzdolabı yeterince soğutmaz. Bunun yanında kapısı düzgün kapanmış olmalı ve gaz kaçağı da olmamalıdır. Aksi taktirde çalışmasına rağmen yeterince soğutmayacaktır. Sıcaklık ayarını yapmanıza veya kapıyı tam kapatmanıza rağmen sorun devam ediyorsa servisle irtibata geçin.

3 Buzdolabı Ses Yapıyor

Buzdolabı zemini düzgün değilse cihaz çalışırken ses çıkaracaktır. Siemens buzdolabı motoru veya fanın bozulması cihazın sesli çalışmasına neden olacaktır. Ara kanal rezistans parçası bozulduysa bu da buzdolabının sesli çalışma nedenlerinden biridir. Böyle bir durumda Siemens buzdolabı servisinden yardım alınmalıdır.

4 Soğutucu Bölmesi Terleme Yapıyor

Cihazın bulunduğu ortamın çok soğuk olması, nemli olması veya kapağın çok sık açılıp kapanması soğutucu bölümünde gözlemlenen terleme nedenleridir. Tamir, bakım, onarım ve Siemens buzdolabı yedek parça için her zaman güvenle başvuracağınız firmamız, terleme sorununun giderilemediği durumlarda daima yanınızdadır.

5 Alt Bölme Soğutmuyor

Dondurucunun arkasında yer alan rezistans ve fan parçaları bozulduğunda buzdolabının alt bölümü soğutmamaya başlar. Rezistans bölmesi soğuk havayı alt tarafa üfleyemediğinde alt kısım soğutmamaya başlar.

Siemens buzdolabı kurulumu, Siemens buzdolabı ayarı ve ilk çalıştırma mutlaka bir servis yetkilisi tarafından yapılmalıdır. Siemens buzdolabı ile ilgili her çeşit sorunda 4446010 üzerinden arayabilir, www.yetkiliabi.com sitesinden 7/24 online servis talebi bırakabilirsiniz.