20 yıllık tecrübemizle beyaz eşyalarınızda yaşadığınız arızalara kesin çözümler üretiyoruz. Alanında uzman ve profesyonel ekibimizle www.yetkiliabi.com Vestel servisi olarak her türlü çamaşır makinesi arızalarını yerinde çözüyoruz. Müşteri memnuniyeti ve çözüm odaklı hizmet anlayışımızla teknik hizmet sorunlarınıza son veriyoruz.

Online olarak www.yetkiliabi.com veya 444 60 10 çağrı hattından bizlere ulaşabilirsiniz. Montaj, bakım veya vestel çamaşır makinesinin arızası gibi durumlarda teknik hizmet alabilirsiniz.

Çamaşır Makineleri Genel Arızaları

Yeni nesil çamaşır makineleri her ne kadar teknolojik donanımlarla donatılsa da çalışma prensipleri aynıdır. Hepsinin üzerinde modellerine göre ya Vestel çamaşır makinesi arıza kodları ya da uyarı ışıkları bulunur. Sık sık karşılaşılan Vestel çamaşır makinesi arızaları ve çözümleri şunlardır;

1-Çamaşır makinesi çok titreşim yapıyor.

 -Makinenin bulunduğu zeminin düz ve sert olduğundan emin olun. Ayaklarının doğru ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol edin. Kapasitesinin üstünde çamaşır yüklerseniz de makine ses yapar.

2-Çamaşır makinesi su dolar dolmaz boşaltım yapıyor.

 -Su tahliye hortumu yere düşmüş olabilir. Hortumun ucunun makineye göre minimum 65 cm. yüksekte olduğundan emin olun.

3-Çamaşır makinesi su almıyor.

 -Musluğun açık olduğundan emin olun. Musluk açıksa su hortumu filtresi tıkalı olabilir, temizleyebilirsiniz. Ayrıca makinenizin kapağının iyi kapandığından emin olun.

4-Çamaşır makinesi deterjan bölmesinden su kaçırıyor.

 -Taşıyıcı ayakları kontrol edin. Dengeli olduklarından emin olun.

 -Şebeke suyu çok tazyikli gelebilir. Musluğu biraz kısabilirsiniz.

 -Deterjan çekmecesini kontrol edin. Yerine iyi takıldığından ve kırık/çatlak olmadığından emin olun.

5-Çamaşır makinesi arıza kodları;

 E1; Kapı kilidi arızası olduğunu gösterir.

 E5; ısıtmada bir problem olduğunu gösterir.

 E7; Vestel çamaşır makinesi anakart arızası olduğunu gösterir.

Sizi Aşan Durumlarda Yetkili Servisinizi Arayın

Makineniz uyarı verdiğinde gerekli işlemleri yapmanıza rağmen uyarı devam ediyorsa, makinenizi kapatınız. Musluğu kapatıp, fişini prizden çekiniz. Yetkiliabi.com servislerini arayıp, Vestel çamaşır makinesi arıza bildirimi yapabilirsiniz.

Vestel Çamaşır Makinesi Servisi

​​​​​​Online www.yetkiliabi.com veya 444 60 10 çağrı merkezimizi arayıp talep oluşturduğunuzda, ekibimiz bir saatte adresinizde oluyorlar. Güler yüzlü ve iş ahlakına sahip ekibimiz, sorununuzu yerinde tespit ediyor. Sorunun neden kaynaklandığını ve çözümünü size açıklıyorlar. Değişmesi gereken Vestel çamaşır makinesi amortisör arızası gibi parçaları orijinal parçalarla değiştiriyorlar. Parça değişimlerinde bir yıllık garantimizden de yararlanmış oluyorsunuz.