Çağrı Merkezimiz Pazartesi-Cumartesi saat 08:00 - 19:00 arası hizmet vermektedir. Bu saatler dışındaki servis randevu taleplerinizi web sitemiz üzerinden 3 adımda hızlıca ve ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

Fırınlı set üstü ocak ya da et üstü gömme ocak modellerindeki arızaların sebepleri genellikle ocaklarda yanlış kullanımdan kaynaklanmaktadır. İkili set üstü doğalgazlı ocak modellerinin bazılarında da üretim esnasında yapılan hatalar ilerleyen süreçlerde ocakların arızalanmasına sebebiyet vermektedir.

Set üstü ocak Ankara ve diğer illerin tamamında teknik servisler tarafından tamir edilebilmektedir. Doğru tamir sonucunda beyaz eşyalar ve ankastre ocak serilerinin tamamı daha uzun süre kullanılabilmektedir. Burada önemli olan ocak markalarında örneğin; tekli ocak Arçelik markasında eğitim almış kişilerin arızaya müdahale etmesidir.

Markaların ocak üretimi konusunda oldukça çeşitli üretim modelleri bulunmaktadır. Bu modellerin her birinden marka olarak eğitim alan profesyonel teknik servis ekipleri inox ocak ya da doğalgazlı setüstü ocak serilerine daha doğru müdahale yapacaktır.

MARKALARA GÖRE EN FAZLA TERCİH EDİLEN OCAK MODELLERİ

Markaların en fazla tercih edilen ocak modelleri arasında dörtlü doğalgazlı ocak ile set üstü fırın ocak serileri yer almaktadır. Ocaklarda daha modern ve kullanışlı alan yaratmak isteyenler için camlı elektrikli ocak ve gömme cam ocak serileri tercih edilebilir. Çünkü camlı seriler mutfakta daha hoş bir görüntü yaratmaktadır. Gömme ocaklar ise fazladan kaplanan alanı en aza indirmektedir. Bunların dışında 2li ocaklar serisinde Beko set üstü ocak çeşitleri ile Arçelik markası tercih ediliyor.

KULLANIŞLI OLDUKLARI İÇİN TERCİH EDİLEN OCAK MODELLERİ

Doğalgazlı ocakların yanı sıra kullanışlı olduğu için tekli set üstü elektrikli ocak ve set üstü fırın ocak kombinasyonu da mutfaklarda sıklıkla tercih edilmektedir. Kapaklı set üstü ocak çeşitleri ise genellikle mutfakta fazla kalabalığı sevmeyen kişiler için uygun olmaktadır. Bunların dışında kullanışlı oldukları için tercih edilen ocak tipleri şu şekildedir;

 -üçlü ocaklar,

 -elektrikli tekli ocak arçelik,

 -ankastre set üstü ocak markaları arasından ise ikili set üstü ocak ile beşli set üstü ocak modelleri çok fazla tercih edilmektedir.

SET ÜSTÜ OCAKLARDA ARIZALARIN GENEL SEBEPLERİ

Set üstü ocaklarda arızaların genel sebepleri arasında farklı nedenler olabilmektedir. Bu nedenler arasında;

 - Özellikle tezgah üstü cam ocak serilerinin ateşlemesinde mevcut olan problemler,

 - 3 gözlü doğalgazlı ocak serilerinde gaz hortumundan kaynaklanan sorunlar,

 - Set üstü fırınlı ocak serilerinde ateşleme sisteminin sorun çıkartması,

 - Arçelik elektrikli ocak ikili modellerin bazılarında çakmak kısmının çalışmaması,

 - beko set üstü ocak çeşitleri ise genellikle ocak göz kapaklarının doğru yerleştirilmemesi nedeniyle arıza çıkartabilir.

SET ÜSTÜ OCAKLARIN TAMİRİNDE YAPILMASI GEREKENLER

Set üstü ocakların tamiri konusunda öncelikle bir teknik ekipten destek almalısınız. Gri set üstü ocak ya da inox ocak türlerinin tamamı oldukça hassas yapıdadır. Bu ocaklara mutlaka alanında uzman kişilerin müdahale etmesi gerekir. Beko set üstü ocaklar için ocak kapaklarının doğru yerleştirilmesi ve kontrolünün yapılması gerekir. Enjektörlerin ocakta tercih edilen gaz ile uyumuna bakılmalıdır. Ayrıca gazın basınç durumu ve hortumdan geçişte ses çıkartma durumu da önemlidir.

Arçelik tek gözlü ocak çeşitlerinde ateşleme bujisi kontrol edilmeli ve çalışıp çalışmadığına bakılmalıdır. Gaz borusunun sağlamlığı da bu hususta önemlidir.

 

Bağlantılar

7/24 Hemen Ara