Çağrı Merkezimiz Pazartesi-Cumartesi saat 08:00 - 19:00 arası hizmet vermektedir. Bu saatler dışındaki servis randevu taleplerinizi web sitemiz üzerinden 3 adımda hızlıca ve ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

Profilo markalı mutfak fırını ile ilgili servis ihtiyacınızda ekiplerimize 4446010 numaralı çağrı merkezi üzerinden ulaşabilirsiniz. Dilerseniz farklı markalara ait her türlü elektrikli fırın arızasında da kaliteli ve güvenilir hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Mutfak Fırınlarında Karşılaşılan Arızalar Nelerdir?

Piyasada bulunan ve tüketiciler tarafından tercih edilen farklı markalara ait mini fırın veya fırın set üstü ocak modelleri teknik veya kullanıcı kaynaklı sebeplere bağlı olarak arızalanabilir. Pek çok özelliği farklı olan a sınıfı fırın modelleri, konusunda uzman ekiplerimiz tarafından yerinde tamir edilir. En sık karşılaştığımız ev fırını sorunları ve çözüm önerileri şu şekilde sıralanabilir.

1- Ocaklı fırın içi aydınlatmalar çalışmıyor

Bu durumda ilk olarak elektriklerin olup olmadığı kontrol edilmelidir. Turbo fanlı fırın iç lambalarında arıza olmaması halinde vakit kaybedilmeden bir teknik servis desteği alınmalıdır.

2- Alt ve üst dereceli fırın kısmı pişirme ayarları aynı verimlilikte değil

Bu durumda ilk olarak kullanım kılavuzu eşliğinde fırın tepsi raflarının doğru ayarlanıp ayarlanmadığı kontrol edilmelidir. Pişirme süreci ve sıcaklık ayar kontrolünün ardından sorun giderilmemişse online olarak yetkiliabi.com arıza kaydı açılabilir.

3- Ocağın bir gözü alev almıyor

Özellikle ankastre fırın kullanılan mutfaklarda fırın içine ek olarak ocaklarda da sorun yaşanabilir. Kullanılan enerji kaynağı ve ocak arasındaki bağlantının şebeke kontrolü yapıldıktan sonra sıkıntı giderilememişse yetkili bir ekibin müdahalesi gerekir.

4- Renkli fırın içi temizliği nasıl yapılır?

Tam boy fırın kullanılan mutfaklarda düzenli bakım ve temizlik işlemleri uzun süreli konforlu bir kullanım imkanı yaratır. En güvenli temizlik işlemi için a sınıfı fırın ve ocak fişinin elektrikten çekilmesi gerekir. Tanecik içermeyen, sıvı temizlik malzemeleri eşliğinde etkili ve kapsamlı bir sonuç elde edilebilir. Bu aşamada bir yetkili servis hizmeti alınarak değişmesi gereken parçaların kontrolü de yapılabilir.

Profilo Fırın Modelleri ve Servis Hizmetleri

Dayanıklı ev aletleri dendiğinde akla gelen Profilo, kullanıcı ihtiyaç ve beklentilerine uygun multifonksiyonel fırın modelleriyle beğeni toplar. Profilo fırın, ocak ve aspiratörler hem maharetli hem de tasarrufludur. Yaygın servis ağı, eğitimli uzman teknisyen, temiz hizmet, orijinal yedek parça, garanti uygulamaları ve yedek aksesuar temininde fark yaratan hizmet anlayışımız yaşanan sorunun kısa sürede çözüme kavuşması için özenle sürdürülür.

 

7/24 Hemen Ara