Günlük hayatınızda yer eden ve yaşamınıza konfor katan elektronik eşyaların yanı sıra Arçelik derin dondurucu arızaları ve çözümleri için bizi arayabilirsiniz. Konusunda deneyimli ekipler ve teknolojik donanıma sahip cihazlarla gerçekleştirdiğimiz kontroller yaşanan sorunun giderilmesi ve tekrar etmemesine odaklıdır. Hızlı, güvenilir ve uygun maliyetlerle verdiğimiz hizmetler; periyodik bakımdan montaja, arıza giderilmesinden yedek parça teminine kadar geniş bir yelpazede tamamlanır.

Derin Dondurucularda Sık Karşılaşılan Arızalar Nelerdir?

Doğru, verimli, tasarruflu ve uzun süreli bir kullanım için Arçelik derin dondurucu ayarları doğru bir şekilde yapılmalıdır. Birbirinden farklı marka ve modelde derin dondurucular genel olarak bakıldığında benzer çalışma prensiplerine sahiptir. Derin dondurucularda sık karşılaşılan arızalar arasında;

 * Yan kısımlarda aşırı ısınma

 * Kırmızı ikaz lambasının yanması

 * Koku ve ses sorunu

 * Yetersiz temizliğe bağlı leke oluşumu ve

 * Karlama problemi sayılabilir.

Sandık ve çekmeceli olarak üretilen Arçelik derin dondurucu çeşitleri, tüketici ihtiyaç ve beklentileri göz önünde tutularak tasarlanır. Renk, hacim, enerji sınıfı, genişlik, soğutma sistemi ve yükseklik dikkate alınarak en uygun model seçilebilir. Birbirinden farklı özellikler gösteren Arçelik derin dondurucu fiyatları kendi içinde değişiklik gösterebilir.

Yan kısımlarda aşırı ısınma; bu sorun şoklama düğmesinin sürekli açık bırakılması halinde yaşanabilir. Doğru termostat ayarının yapılması bu problemin kısa sürede ortadan kalmasını sağlar.

Kırmızı ikaz lambasının yanması; bu sorun cihaz yeni kullanılmaya başlandığı zaman yaşanır. Cihazın bulunduğu ortamdaki ısı sebebiyle yeterli verime ulaşamaması da bu soruna neden olur.

Koku ve ses sorunu; dondurucu içinde saklanan gıda malzemelerinin ağzı kapalı kap ve torbalarda tutulmasına özen gösterilmelidir.

Yetersiz temizliğe bağlı leke oluşumu; bu sorun daha çok uzun süre kullanılmayan cihazlarda görülür. Mevsimlik periyodik bakımlar yaşanan problemin giderilmesinde etkilidir.

Arçelik Derin Dondurucu Servis Hizmeti

Ev veya iş yerinizde kullandığınız beyaz eşyalarla ilgili her türlü ihtiyacınızda yetkiliabi.com adresi üzerinden veya 444 60 10 numaralı çağrı merkezi üzerinden ekiplerimize ulaşabilirsiniz. Farklı marka ve model, derin dondurucuların bakım ve servis hizmetinde uygun fiyat politikasıyla verdiğimiz hizmetler, parça değişikliği halinde 1 yıl ek parça garanti süresiyle desteklenir.