Çağrı Merkezimiz Pazartesi-Cumartesi saat 08:00 - 19:00 arası hizmet vermektedir. Bu saatler dışındaki servis randevu taleplerinizi web sitemiz üzerinden 3 adımda hızlıca ve ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

Teka ankastre fırın sahibi olanların yaşadığı sorunlar genelde elektrik-elektronik arızalar olup mutlaka teknik servis desteğine ihtiyaç vardır. Verilen adrese en yakın Teka servisi için 4446010 numaralı telefonu arayabilir, profesyonel bir teknik servis desteği alarak fırın arızalarından kurtulabilirsiniz.

Teka Fırın Arızaları

Fırın set üstü ocaktan ankastre fırın ocak set ve mini fırına kadar tüm fırın modellerinde dönem-dönem görülen arızalar şöyledir.

Fırın Aydınlatma Lambası Yanmıyor

İlk olarak elektrik olup olmadığı kontrol edilir. Elektrik olmasına rağmen lambalar yanmıyorsa arızalanmış demektir. Fırın yemekleri ve hamur işlerinde pişme sürecinin takibini sağlayan lambaların arızalanması durumunda Teka fırın servisi çağrılmalıdır.

Ocak Gözü Alev Almıyor

Ankastre fırın set üstü ocak sorunlarından olan ocağın alev almaması durumunda ilk akla gelen neden gazın gelmemesidir. Enjektörlerin tıkalı olması durumunda da ocak yanmayacaktır. Adaptör delikleri de temizlenmeli, ıslaksa kurulanarak tekrar denenmelidir. Tüm bunlara rağmen halen ocak alev almıyorsa yetkiliabi.com adresinden bulunduğunuz yere en yakın Teka servisi ile irtibata geçebilirsiniz.

Fırın Çalışmıyor Isıtmıyor

Fırın çalışmıyorsa elektrik gelmiyor olabilir. Fırın saat ayarı yapıldı ise saati gelmeden çalışmayacaktır. Elektrik sorunu yok ve saat ayarı yapılmamış olmasına rağmen hala fırın çalışmıyorsa Teka fırın servisini çağırarak yerinde yardım alabilirsiniz. Hızlı ve güvenli Teka teknik servis hizmetleri garantili yedek parça kapsamında verilmektedir.

Fırın Saat Ekranı ve Saat Ayarında Sorun Var

Fırın saat ayarı ilk kullanımda yapılır. Elektrik kesintisi olduğunda tekrar ayar yapılmalıdır. Tuşların bulunduğu ekranda multifonsiyonel fırın başta olmak üzere tüm fırın modellerinde semboller yer alır. Saat sembolüne dokunarak mutfak fırını saat ayarını kolayca yapabilirsiniz. Tuşlar çalışmıyor ve saat ayarı yapılamıyorsa ekran arızalanmıştır. Bu durumda en yakın Teka servisini çağırarak saat ayarı ve saat ayarı sorunlarının çözülmesini talep etmelisiniz.

Program Ayarı Yapılamıyor

Fırın program ayarı da saat ayarının yapıldığı ekranda olup program ayarı arızalarında da teknik servisten destek alınmalıdır. Sıcaklık ayarı ve program seçimi sorunları pişirme sorunu olup en kısa sürede giderilmelidir.

Teka Servis Hizmeti

Teka fırın arıza, bakım ve onarımı için alanında uzman bir ekiple hizmet sunan firmamız, garantili yedek parça hizmeti ile sektörde en çok tercih edilen firmalar arasındadır. A sınıfı fırın modellerinden mini fırın ve ocaklı fırına kadar her çeşit fırın arızalarında firmamız 7/24 hizmetinize hazırdır.

 

 

7/24 Hemen Ara