Çağrı Merkezimiz Pazartesi-Cumartesi saat 08:00 - 19:00 arası hizmet vermektedir. Bu saatler dışındaki servis randevu taleplerinizi web sitemiz üzerinden 3 adımda hızlıca ve ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

Derin dondurucular buzdolaplarından daha hızlı işlem yapan akıllı teknolojik ürünlerdir. Derin dondurucuların çalışma prensipleri buzdolaplarına çok yakındır. Günümüzde birşok marka derin dondurucuya ulaşabilirsiniz.

Derin dondurucuya koyacağınız sebzeleri daha önceden haşlayıp soğutursanız tazeliklerini ve besin değerlerini daha iyi koruyabilirsiniz. Ayrıca derin dondurucunuza koyacağınız ürünlerin kuru olmasına dikkat ediniz, aksi takdirde bakteri oluşumu ve buzlanma gıdalarınızın sağlıksız olmasına neden olabilir. Besinlerinizi hava almayacak şekilde paketleyip derin dondurucunuza koyarsanız daha uzun süre tazeliklerini korumasını sağlarsınız.

Hangi sebze nasıl dondurulmalıdır?

Taze Fasulye: İstediğiniz büyüklükteki parçalara bölün, ardından 5 dk boyunca orta teşte kaynatın, sularını süzün ve paketleyin.

Patates: İstediğiniz büyüklükteki parçalara bölün, yaklaşık 3 dk boyunca haşlayın ve buzlu suda şokladıktan sonra kurutun, sularını süzün paketleyin. Paketleme işleminin ardından dondurucuya kaldırın.

Soğan: Soğanları halka şeklinde kesip birbirinden ayırarak dondurmak ve küp küp doğrayarak dondurmak olarak 2 seçenek vardır. Önemli olan dışarıda kurumasını beklemek ve paketlemek.

Derin dondurucunuza koyacağınız ürünler 3-6 ay arası içinde tüketilmelidir. Kötü kokuları engellemek için vanilya özütü kullanabilirsiniz. Paketlediğiniz ürünleri de düz bir zemine yaymanız önem arz etmektedir.

Yetkiliabi.com her marka derin dondurucunuz için teknik servis hizmeti vererek olumsuz durumlar yaşamanızın önüne geçer. 4446010 numaralı çağrı merkezi üzerinden buzdolabı teknik servis desteği alabilir, önerilerinizi iletebilirsiniz. Derin dondurucu montajı, arızası ve bakımı gibi konularda uzman kadrolar ile hizmet veren yetkiliabi.com sizleri bekliyor.

 

 

 

 

7/24 Hemen Ara