Çağrı Merkezimiz Pazartesi-Cumartesi saat 08:00 - 19:00 arası hizmet vermektedir. Bu saatler dışındaki servis randevu taleplerinizi web sitemiz üzerinden 3 adımda hızlıca ve ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

Yetkiliabi.com uzman kadroları ile buzdolaplarında oluşabilecek her türlü arıza için çözüm üretebilmektedir. 4446010 numaralı çağrı merkezinden hemen arıza kaydınızı oluşturabilir sabit teşhis ücreti ile sorununuzu en kısa sürede çözüme ulaştırabilirsiniz.

Buzdolapları soğutma teknolojileri sayesinde yiyeceklerinizi bozulmadan muhafaza eden elektronik cihazlardır. Buzdolabı markaları farklı olsa da çalışma prensipleri birbirine çok benzerdir. Isı transferi sayesinde kabinden alınan sıcak hava dışarıya tahliye edilir. Buzdolapları tam bir fizik olayıdır, termodinaikten yararlanarak işlevlerini yerine getirirler.

Buzdolabına konan nesne kabin içindeki ısıdan daha yüksek olduğu için soğumaya geçer, nesnenin ısısı da soğum havaya karışır.

Buzdolabının kapağını açmak neden zordur?

Bu direncin nedeni içi soğuk olan buzdolabının içindeki basıncın dışarıdaki basınca göre düşük olmasıdır, mıknatıslar ve körükler sayesinde bu direnç azaltılmaktadır.

Buzdolapları nasıl çalışır?

Buzdolaplarının içinde gözle görülmeyen akışkan bir madde bulunur. Bu madde kompresör yardımı ile kabin içinde dolaştırılır. Isı aktarma özelliğine sahip olduğu için gaz veya sıvı halde bulunabilir. İçerideki havanın derecesi ayarlandıktan sonra ısı kaybı yaşanarak buzdolabı soğumaya geçer.

Kompresör basınçla beraber bu soğutucu maddeyi sıkıştırır, arkadaki dönel borulara iletilen soğutucu madde içeride dolaşım sağlar. Basıncı ve ısısı yüksek olan bu madde borulardan geçerken ısıyı dışarı verir, bu işlemin sağlıklı olması için buzdolabının duvara yaslanmış olması gereklidir.

Kısacası buzdolabı kabinde dolaşan akışkan madde sayesinde ısıyı dışarı atıp içeriyi soğutur.

Yetkiliabi.com her marka buzdolabınız için teknik servis hizmeti vererek olumsuz durumlar yaşamanızın önüne geçer. 4446010 numaralı çağrı merkezi üzerinden buzdolabı teknik servis desteği alabilir, önerilerinizi iletebilirsiniz. Buzdolabı montajı, buzdolabı arızası, buzdolabı bakımı gibi konularda uzman kadrolar ile hizmet veren yetkiliabi.com sizleri bekliyor. 

7/24 Hemen Ara