Çağrı Merkezimiz Pazartesi-Cumartesi saat 08:00 - 19:00 arası hizmet vermektedir. Bu saatler dışındaki servis randevu taleplerinizi web sitemiz üzerinden 3 adımda hızlıca ve ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

İlk klima sistemi Willis Haviland Carrier adlı genç bir mühendis tarafından 1902 yılında tasarlanmıştır. Basım fabrikasındaki nem oranı bu sistemin geliştirilmesine ışık tutmuştur. Yani ilk klima insanlar için değil kağıt fabrikasındaki kağıtların nemlenmemesi için üretilmiştir.

Soğutucu borular tarafından üflenen hava, taşıyıcı borular sayesinde sisteme verilir, işlem görmek üzere tekrar soğutucu sisteme gelen hava bu borularda soğutulur. Bu hava da tesise verilir, soğuyan bu hava sıcak hava kadar nem bulundurmadığı için sıcaklığın düşmesine ve nemin azalmasına neden olmaktadır. Klimalar ilk keşfedildiğinde yeterli kullanım alanlarına sahip değillerdi. Yaz günlerinde insanların toplu olarak bulunduğu sinema, tiyatro, fabrika gibi alanlarda kullanılırdı. Daha sonra gelişen teknolojiler ile boyutları ve işlevleri değişerek evlere de girmeye başladı.

Klima nasıl çalışır?

Belirli bir basınç altında bulunan sıvı haldeki akışkanın istenilen sıcaklıkta buharlaştırılması ve tekrar sıvı hale döndürülme prensibine dayanır. Sıvı haldeki materyale basınçla birlikte ısı emdirilerek gaz faza dönüştürülür. Klimalarda kullanılan kimyasallar sayesinde buharlaşma sağlanarak bu faz dönüşümünün özelliğinden faydalanılır.

Klimalar kondenser, evaporatör, soğutucu gaz, kompresör gibi bileşenlerden oluşur. Her bileşen oldukça önem arz etmektedir,dolayısı ile uzman teknik servisler tarafından bakım ve arızaları yapılmalıdır.

Yetkiliabi.com her marka klimanız için teknik servis hizmeti vererek olumsuz durumlar yaşamanızın önüne geçer. 4446010 çağrı merkezi üzerinden buzdolabı teknik servis desteği alabilir, önerileriniz iletebilirsiniz. Klima montajı, arızası ve bakımı gibi konularda uzman kadrolar ile hizmet veren yetkiliabi.com sizleri bekliyor.

7/24 Hemen Ara