Her marka bulaşık makineniz için 4446010 numaralı çağrı merkezi üzerinden arıza kaydını 1 dakika içinde oluşturabilirsiniz, uzman teknik servisimiz sabit fiyat ve 1 yıl parça garantisi ile sorununuzu hızlıca çözecektir. Şimdi biraz bulaşık makinelerini tanıyalım.

Bulaşık makinesi Josephine Cochrane tarafından  1886 yılında icat edilmiştir. Josephine zengin bir bayandı, hizmetçileri de vardı fakat değerli eşyaları hizmetçilerin elinde hep hasar görüyordu. Bu durum da onun bulaşık makinesini icat etmesine neden oldu.

Telden imal edilmiş bulaşık sepetini,  bakır bir kazanın dibine yerleştirilmiş çarka monte etti. Bir motor bu çarkı döndürürken, alt taraftan da sabunlu sıcak su püskürtüyor ve bulaşıkları yıkıyordu. Bu icad rağbet görünce kendisi otellere ve evlere bu ürünü satmaya başladı.

Bulaşıkları temizlemenin ilk adımı, tabaklara yapışmış olan yemek artıklarını temizlemektir. Bulaşık makineleri, yüksek sıcaklıktaki suyu hızlı bir şekilde püskürtür. Birikmiş kirleri çözüp uzaklaştırmak için de deterjan kullanılır. Bulaşık makineleri, yıkama ve temizleme işini bitirmek için parlatıcı kullanmak zorundadır. Bu bulaşık makinesi parlatıcıları eşyalar kuruduktan sonra lekelenmesini önler.

Bulaşık makineleri her geçen gün küçülüp sessizleşmektedir, gelecekte su yerine yüksek frekanslı ses dalgaları bulaşıkları temizlemek için yeterli olacaktır. Bu gibi teknolojik geliştirmeleri yapan Bosch , Arçelik , Vestel, Siemens gibi markalar ciddi yatırımlar yapmaktadırlar.

Bulaşık makinelerinin garanti süresi boyunca bakımlarının sağlıklı yapılması ve garanti sonrasında da orijinal yedek parça temini ile arızalarının giderilmesi gerekmektedir. Yetkiliabi.com bulaşık makinesi teknik servisleri sizlere bu konuda destek vererek her zaman sorunlarınızı çözmek için hazırdır. Bulaşık makinenizin montaj, arıza ve bakım konularını 4446010 numaraları çağrı merkezimiz üzerinden talep edebilir, sorularınıza cevap alabilirsiniz. 20 yılı aşkın tecrübeli servis ağı ile tüm markalara teknik servis hizmeti veren yetkiliabi.com 1 yıl parça garantisi ile beyaz eşyalarınızı güvence altına alıyor.

 

 

7/24 Hemen Ara